Marcel Tamaškovič

    Marcel ,môj syn, sa narodil 5.12.1968 v Trnave. Keď mal 4 mesiace som na ňom spozorovala, že nie je taký, ako jeho staršia sestra Iveta. Nevšímal si okolie, nebral hračky do rúk,

Čítať ďalej: Marcel Tamaškovič

Naše prvé skúsenosti

    Když se nám Kubík narodil, vše bylo v pořádku, ale po prvním roce jsme zjistili, že se nechová, jak by měl. Nechodil, ani nelezl, mluvit taky nechtěl, pediatr však neshledal jeho zdravotní stav nijak vážný, tak jsme se nijak neznepokojovali.

Čítať ďalej: Naše prvé skúsenosti

Technik Miško

Narodil sa nám Miško. Mal nešťastný začiatok, na piaty deň po narodení ho našli sestričky v pôrodnici v bezvedomí a Miško musel o svoj život bojovať. Bojoval statočne, dnes by nikto nepovedal,

Čítať ďalej: Technik Miško

Ako to bolo v našej rodine

    Je 30.6.2000 a ja sa dozvedám, že môj syn Richard má Williamsov syndróm. Nedá sa opísať, ako sa cíti človek, keď sa dozvie, že jeho dieťa nie je v poriadku. Ale asi najhoršia je bezmocnosť.

Čítať ďalej: Ako to bolo v našej rodine

Máme to už za sebou...

    Takmer po šestnástich mesiacoch čakania - ktoré uplynuli od prvého katetrizačného vyšetrenia srdca definitívne potvrdzujúceho to, čoho sme sa najviac obávali:

Čítať ďalej: Máme to už za sebou...

Operácia našej dcéry

    Naša dcéra Ildikó sa narodila 6.7.1971 v Komárne. Po narodení sme s ňou chodili od lekára k lekárovi vzhľadom na jej zdravotný stav. Mala niečo so srdcom, chodili sme aj do Bratislavy na kontrolné vyšetrenia.

Čítať ďalej: Operácia našej dcéry

Som jedným z Vás . . .

    Aj u nášho syna Jožka v roku 1982 v piatom roku veku znel záver vyšetrení : Williams - Beurenov syndróm. Ide u neho o ťažkú formu postihu VCC ako aj mentálnu retardáciu.

Čítať ďalej: Som jedným z Vás . . .

Náš prvorodený syn

    Osemnásť rokov života - mladý človek na prahu dospelosti s výzorom dospelého muža, s rozumom úprimného dieťaťa s čistým srdcom, ktoré nepozná pretvárku. „Konečne budem môcť piť kávičku“,

Čítať ďalej: Náš prvorodený syn

Dobrá pomocníčka

    Janka Očkajová, narodená 30. mája 1985 pred rokom ukončila SOU–I, odbor pomocná kuchárka. Študovala s problémami. Dohodla som sa s pánom triednym učiteľom, aby jej úlohy presvietil,

Čítať ďalej: Dobrá pomocníčka

Zo života rodiny

    Naša dcérka Ivetka Boráňová má už 19 rokov. Do Špeciálnej základnej školy nastúpila ako 10-ročná. Ešte 2 roky môžeme navštevovať ŠZŠ. Učenie jej ide slabšie, ale na jej nízke

Čítať ďalej: Zo života rodiny

Vianoce celý rok

    Príbeh sa odohral v lete, ale moje pocity boli také, aké človek prežíva cez Vianoce. Mal som totiž možnosť prežiť so skupinou detí z celého Slovenska týždeň v hoteli Panoráma v Kováčove.

Čítať ďalej: Vianoce celý rok

Naša rodinka

    Sme rodina Kunákova. Náš syn Borisko patrí tiež do Spoločnosti Williamsovho syndrómu. Má 30 rokov a je to veľmi veselý chlapec. Má dvoch starších bratov a štyri neterky.

Čítať ďalej: Naša rodinka

O Spoločnosti WS

    Diagnóza našich detí vytvorila z nás rodinu. Žijeme v rôznych kútoch našej republiky, dokonca aj v Čechách a sme v kontakte po celý rok. Telefonujeme si, píšeme si a navštevujeme sa.

Čítať ďalej: O Spoločnosti WS