Miškove spomienky z Nórska

NORWAY  12.8.2022  END  20.8.2022

Vážení kamaráti,

V Nórsku bolo veľmi dobre. Stretol som tam veľa kamarátov z Čiech, Maďarska, Belgicka, Nemecka, zo Slovenska, z Anglicka. Najviac sa mi páčila Hlavná stanica v Oslo. Cestovanie bolo príjemné. Bez porúch. V Nórsku bolo ideálne počasie. Bolo slnečno, ani vietor nefúkal. V hoteli Frambu sme mali veľa zážitkov. V bazéne sme plávali. Bol tam ping pong, bowling, boli tam aj asistentky. Bolo tam aj Game center. Potom prišla moja Oslava.

Čítať ďalej: Miškove spomienky z Nórska

FEWS tábor 2018 v Anglicku

Britská nadácia Williamsovho syndrómu (the UK Williams Syndrome Foundation), usporiadala v máji 2018 veľké podujatie. Počas predĺženého víkendu, do ktorého spadal aj Európsky deň povedomia o Williamsovom syndróme, bolo v Skegness v prímorskom rekreačnom stredisku Butlins stretnutie rodín z Veľkej Británie, na ktoré pozvali aj mládež a dospelých s Williamsovým syndrómom z členských krajín FEWS. Popri bohatom programe to bola aj príležitosť zoznámiť sa s britskými rodinami a stretnúť sa s kamarátmi z iných krajín FEWS. Zo Slovenska sa zúčastnila Kristínka Ščasná, ktorú sprevádzala jej sesternica Dominika.

Moje zážitky z Nórska

V Nórsku sa mi páčilo. Izbu som mala spoločnú s Lindou. Vo Frambu som si vyrobila korálkový náramok a ozdobnú pohľadnicu. Páčilo sa mi, že som pred ostatnými spievala a recitovala. Aj keď som nechcela ísť do bazéna, lebo som sa bála, nakoniec som si aj trochu zaplávala. Najviac sa mi páčila pieseň maďarských kamarátov „Cinege“ a naše karaoke spievanie. Veľmi mi chýbajú nórske obchody so suvenírmi a cukrovinkami v hlavnom meste Oslo, lebo sú úžasné. S kamarátmi som prežila krásne spoločné chvíle. Chcela by som ich vrátiť späť.

                                                                                                                             Martinka

Adamove dojmy z tábora FEWS v Taliansku

Na čo najradšej spomínaš, čo by si nám porozprával o tábore v Taliansku ?

Bolo tam super, každý večer bola diskotéka, vystúpenia a perfektní  tanečníci. Raz vystupovala rocková kapela a tam bol bubeník, ktorý bol tiež Williamsák ako my. Našiel som si veľa kamarátov. Vždy sme mali výborné jedlo, cestoviny robia najlepšie na svete. Bolo tam dobre a pripravili mi tú najväčšiu narodeninovú oslavu akú som kedy mal. Všetci mi zaspievali a každý mi blahoželal vo svojom jazyku, to bol zážitok! Dostal som darčeky a tortu, z ktorej sa ušlo každému.

Čítať ďalej: Adamove dojmy z tábora FEWS v Taliansku

Medzinárodný tábor FEWS 2022 v nórskom Frambu

Medzinárodného tábora FEWS v nórskom Frambu sa zúčastnilo 48 mladých ľudí s Williamsovým syndrómom  z 12 štátov Európy (Belgicko, Česká republika, Francúzsko, Holandsko, Maďarsko, Nemecko, Nórsko, Slovensko, Srbsko, Švédsko, Taliansko, Španielsko).

Prvý deň- nedeľa bol dňom zvítania sa, objatí, nových vzájomných stretnutí a zoznamovania sa,  bol to deň príchodu do Frambu.

Čítať ďalej: Medzinárodný tábor FEWS 2022 v nórskom Frambu

Medzinárodný tábor FEWS 2017 pre mladých ľudí s Williamsovým syndrómom v Taliansku

Talianske združenie Williamsovho syndrómu už po druhý raz usporiadalo medzinárodný letný tábor FEWS, tentoraz v prímorskom kempingu Riva dei Tarquini. V tábore boli mladí ľudia s Williamsovým syndrómom z Belgicka, Bulharska, Česka, Dánska, Francúzska, Holandska, Írska, Maďarska, Nemecka, Nórska, Slovenska, Španielska, Švédska, Talianska a Veľkej Británie.

Čítať ďalej: Medzinárodný tábor FEWS 2017 pre mladých ľudí s Williamsovým syndrómom v Taliansku