Adamove dojmy z tábora FEWS v Taliansku

Na čo najradšej spomínaš, čo by si nám porozprával o tábore v Taliansku ?

Bolo tam super, každý večer bola diskotéka, vystúpenia a perfektní  tanečníci. Raz vystupovala rocková kapela a tam bol bubeník, ktorý bol tiež Williamsák ako my. Našiel som si veľa kamarátov. Vždy sme mali výborné jedlo, cestoviny robia najlepšie na svete. Bolo tam dobre a pripravili mi tú najväčšiu narodeninovú oslavu akú som kedy mal. Všetci mi zaspievali a každý mi blahoželal vo svojom jazyku, to bol zážitok! Dostal som darčeky a tortu, z ktorej sa ušlo každému.

Mám to nahraté na mobile, niekedy si to pozerám.      

Aké zaujímavé aktivity si pamätáš?

Vyrábali sme si v múzeu kde boli vykopávky svoju vlastnú fresku, ktorú sme si odniesli domov. A páčilo sa mi v takej záhrade, kde boli farebné, sklenené stavby a sochy.  V autobuse nás vždy sprevádzali vojaci, s ktorými sme sa skamarátili. S maminkou som liezol po lanách medzi stromami, ale to sa mi moc nepáčilo, bál som sa. Ale zvládol som to. More bolo super a piesok bol čierny.

Ktorý výlet bol podľa  teba najlepší a najzaujímavejší?

Výlet na ranči. Viezli sme sa na traktore, na takej vlečke sme sedeli. Mali tam veľa zvierat, stroje, krásnu lúku, taký biely dom a super jedlo.

Našiel si si kamarátov? Na koho najviac spomínaš?     Áno, našiel som si veľa kamarátov a kamarátok. Spoznal som veľa ľudí, všetci boli priateľskí. Najčastejšie si spomínam na Maggie z Dánska, hovoril som jej princezná, lebo tak vyzerala. Niekedy by som ju rád navštívil v Dánsku.

Ako si sa dorozumieval?    Snažil som sa anglicky, ale darilo sa nám aj rukami a učiť sa navzájom slová v každej reči. Pri tom sme sa vždy nasmiali.

A čo cesta lietadlom?   Bol to môj prvý let a cestou tam mi bolo dosť zle, ale naspäť už to bolo lepšie.

                                                                           Zaznamenala Katka Martincová