Jarný pobyt Častá – Papiernička máj 2017

 

Prostredie Častej - Papierničky nás minulý rok veľmi oslovilo a potešili sme sa, že sme mali možnosť sa tu stretnúť opäť.

 

Pre najmladšie deti sme pripravili bohatý program. V jeho naplnení nám pomáhali naše šikovné asistentky: Kristínka Sčasná, Saška Pšenková a Simonka Sadloňová.  Deti pracovali na zaujímavých úlohách. Precvičovali si priestorovú orientáciu, počítanie, triedenie do skupín a grafomotoriku. Vypracované úlohy sme vyvesili na nástenku  a deti sa nimi pochválili svojim rodičom a kamarátom.

 

Aby deti nesedeli len za stolom s úlohami, spolu sme si zatancovali, zaspievali a zašportovali.  Všetkým sa tieto aktivity veľmi páčili. Naučili sa nové pesničky,  svoju šikovnosť si precvičovali na balančných kameňoch,  senzorických kruhoch, behom medzi kuželami, či skúšali prekonať svoj strach lezením cez tunel. Maľovaním na tvár sa deti zmenili na mačičky, myšky, motýľov a včielky. Vonku spoznávali kvety, ktoré aktuálne kvitli a mamkám spravili milé kytičky. Lákalo ich aj ihrisko s preliezkami a hojdačkami, počasie bolo prajné a bola by škoda nestráviť čas aj vonku.

 

Veľké ďakujem patrí našim milým asistentkám a maminke Silvii Jánošovej, ktorá zastrešila všetky pohybové aktivity pre deti.

 

Andrea Páldyová