Rekondičný pobyt 2017

 

5.8. ...ako vždy dlho očakávaný letný rekondičný pobyt nás Williamsákov.

 

Tento krát sme sa stretli v kraji nazývanom severný alebo horný Spiš v okrese Stará Ľubovňa. Tento kraj je známy výskytom mnohých minerálnych vôd, ale aj najčistejšou klimatickou oblasťou. Po sobotňajšom niekoľko hodinovom zvítavacom procese sme si v nedeľu ráno vyšli náučným chodníkom k 350-ročnej krásnej borovici a ďalej na vyhliadku, kde sa nám naskytol nádherný pohľad na okolitý kraj. Po obede sme navštívili ľubovnianske podhradie, skanzen aj vojenský tábor.

 

Počas celého týždňa v doobedňajších hodinách deti mali cvičebno – náučno - poučné trojhodinovky. Jedna skupinka cvičila s Monikou, druhá skupinka mala angličtinu s Dr. Jariabkovou a tretia skupinka kreslila, maľovala...

 

V pondelok sme navštívili Nestville Park v Hniezdnom, kde sa vyrába prvá slovenská whisky. Boli tam ukážky tradičných ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom. V utorok nás objednané autobusy odviezli do Červeného Kláštora, kde sme sa ,,nalodili" na plte a splavovali 10 km trasu po Dunajci.

 

V stredu sme navštívili Vyšné Ružbachy, kúpele známe travertínovým podkladom a kráterom plným vody. Časť nás sa zostala kúpať v kúpeľnom kúpalisku a niektorí sme sa presunuli do Litmanovej. Štvrtok popoludní sa niesol v súťaživosti našich detí.... ale aj rodičov. Víťazi boli všetci, tá ich chtivosť zvíťaziť... krásne až dojemné vidieť ich! Večer sme už tradične ako každý rok mali ,,opekačku" spekáčky, chlebík, zeleninka, pitie, gitara... čo viac si priať. V piatok sme poobede mali ešte rôzne aktivity medzi iným sme naše krásne dievčatá ešte prikrášlili jemným make-upom, na budúci rok aj zdokumentujeme fotkami :-). Ten piatok k nám zavítala country kapela z Nových Zámkov, kde spieva mamička nášho Michala a hrali nám do tanca. Tento týždeň sme po večeri zakončili diskotékou a dlhou oslavou narodenín Tomáša, Justínky a Marušky. Sobota sa niesla samozrejme v duchu lúčenia ,trochu smutného ale aj radostného z ďalšieho stretnutia.

 

Ďakujeme Katka za obetavú a dôslednú prípravu. Máme Ťa veľmi radi.

                                                                                                              Žaneta Hrešková