Oslavovali sme 25. výročie SWS

Štvrť storočia sa už poznajú naše deti, rodičia i lekári.

 

20 rokov našej Spoločnosti Williamsovho syndrómu sme oslávili v podhradí Strečna, 25 rokov už modernejšie – v Účelovom zariadení Národnej rady SR v Častej - Papierničke v dňoch 7.-10. apríla 2016. Počasie nebolo ideálne, ale našim deťom to nevadilo. Tešili sa, že sú znova spolu. Stretli sa pri výbornom spoločnom obede. Bola aj narodeninová torta s veľkou 25-ťkou, ktorú upiekla Anitkina teta a spomínali sme na naše začiatky. Spomienky doplňovali snímky z jednotlivých stretnutí, pretože naši „kameramani“  nikdy nezaháľali.

Plavci si tiež do vôle zaplávali, najradšej by z vody ani nevyšli. Aj keď vonku bolo chladno, veterno, v bazéne bolo príjemne.

Navštívili sme aj múzeum na Červenom Kameni, sprievodkyňa zaujala svojím výkladom naše deti a trpezlivo odpovedala na ich otázky. Veľmi sa nám páčilo predvádzanie sokoliarov s cvičenými sokolmi a sovami.

Večer sa pani psychologička zahrala s deťmi hru „Poznáme sa?“ Deti hovorili o svojich kamarátoch, aké majú dobré vlastnosti. Za tých 25 rokov sa už veľmi dobre poznajú. Všetci sú dobrí kamaráti, radi sa smejú, pomáhajú si a poznajú navzájom svoje záľuby. Zahrali si aj bowling. Kto nehral, povzbudzoval hráčov. Boli to štyri krásne, obohacujúce dni v tichu prírody.

V nedeľu sme sa rozišli do svojich domovov a dlho budeme spomínať a ďakovať všetkým, ktorí sa o tento krásny spoločne prežitý čas pričinili. Pani Kubeníkovej, pani Martincovej, pani Sadloňovej a ostatným.

 

Vierka Bausová