Jesenné stretnutie v Bratislave 24. – 26.10.2014

Jesenné stretnutie v Bratislave - hurá, sláva, máme stretnutie, už len toľkokrát sa vyspíme a ideme... určite znelo v mnohých našich rodinách. Tohtoročné jesenné stretnutie sme strávili ako vždy na internáte SZU na Kramároch.

V piatok po ubytovaní a po obede sme mali poučné stretnutie v podobe besedy s pracovníčkami z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Podozvedali sme sa nejaké postupy vo vybavovaní, čo sa týka našich detí a tým pádom aj nás. Čo nám patrí a čo nie. Po ich odchode sme ešte chvíľu diskutovali, zatiaľ čo naše deti mali vo vedľajšej miestnosti aktivity s dvomi oteckami. Pred večerou sme sa išli ešte pozrieť do mesta. Vracajúc sa na Kramáre popri prezidentskom paláci sme videli výmenu stráží – zaujímavé pozeranie pre našu mládež.

V sobotu doobeda sme boli na výstave Tutanchamon v Inchebe. Výstava opradená dávno dávnou históriou. Každý návštevník dostal slúchadlá, aby počúval výklad o všetkých exponátoch.  Prvá časť výstavy sa venovala životu faraóna Tutanchamona a aj všeobecne životu v Egypte v tých časoch. Nevšedný zážitok sme skúsili, keď sme mali možnosť v tmavej miestnosti vidieť autenticky naukladané rôzne vzácne predmety, ako ich objavili archeológovia v hrobke. V ďalšej časti sme sa oboznámili s jednotlivými predmetmi a ich významom, prečo ich dávali do hrobky faraóna. Úplnou unikátnosťou výstavy bolo vystavenie jednotlivých sarkofágov, ktoré pôvodne boli naukladané do seba a v poslednom bol uložený faraón. Naša mládež na tejto výstave sa mohla zážitkovou formou oboznámiť s dávnou históriou. (obrázok „vystava2“)

Naobedovať sme sa išli do Auparku a potom  sme sa dopravili autobusom na druhý breh Dunaja na vyhliadkovú plavbu loďou. Počasie nám veľmi neprialo, bol chladný vietor a občasný dážď, ale napriek tomu vládla dobrá nálada.

Cestou od Dunaja sme sa zastavili na kávičke, čaji, zákuskoch, aby sme sa aj trocha zohriali. Pokračovali sme do internátu na Kramároch. Po večeri sme posedeli a diskutovali o všeličom možnom.

Víkend plný nezabudnuteľných zážitkov a pre nás rodičov príjemného spestrenia sme ukončili v nedeľu doobeda a pomaly sa uberali každý svojím smerom. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na zrealizovaní a príprave programu.

 

Janeta Hrešková