Rekondičný pobyt v Dudinciach 2014

 

Tento rok som sa opäť zúčastnila rekondičného pobytu, ktorý bol v Dudinciach. Prvý deň sme sa ubytovali  a potom sme išli na večeru. Na hoteli bol aj bazén a niektorí si hneď prvý deň išli zaplávať. Ostatní obdivovali prírodu neďaleko hotela.

Každý deň doobeda sme sa venovali výučbe anglického jazyka s pani psychologičkou Katkou. Výučba  prebiehala hravou formou. Mali sme aj rôzne súťaže, ktoré nás veľmi bavili a dostali sme pekné ceny, z ktorých sme sa veľmi tešili. Monika nás naučila pekné pesničky a často sme s ňou spievali. Navštívili sme aj kaštieľ Sv. Anton pri Banskej Štiavnici. V súčasnosti sa v ňom nachádza poľovnícke múzeum.

Mala pricestovať za nami do Dudiniec aj moja sestra s dcérkou Zuzkou, na ktoré som sa veľmi tešila. Sestra Alenka  mala pre nás pripravené rôzne aktivity a najviac nás bavilo lepiť z plastových vrchnáčikov rôzne obrázky. Ja som urobila pre moju mamičku kvetinku a bola som veľmi rada, že som jej ju mohla podarovať. Dozvedela som sa aj veľa nových poznatkov o vtáčikoch, prírode a spisovateľovi Miroslavovi Sanigovi. Alenka nám rozprávala o nevidiacich ľuďoch,   priniesla hodinky, budíky a knihy, ktoré používajú nevidiaci ľudia. Ukázala nám ako rozlišujú nevidiaci peniaze. V jedno popoludnie  sme išli  do centra Dudiniec, kde je termálna voda, chutná zmrzlina a výborné oplátky, na ktorých sme si pochutili. Mali sme aj diskotéku, živú hudbu, ktorá sa nám veľmi páčila a dobre sme si všetci zatancovali, porozprávali sa a potešili sme sa navzájom. Z pobytu som si odniesla pekné zážitky a spomienky a už sa teším na pobyt aj na budúci rok.

Maruška Bausová