Víkendový pobyt s českou spoločnosťou WS „WILLÍK“ v Radějove

Image

Víkendový pobyt začínal vo štvrtok 28.10.2010 v rekreačnej oblasti Lučina neďaleko Strážnice v hoteli Radějov. Zvítavanie bolo veľmi srdečné, všetci sme sa veľmi tešili, že sa takto spolu znova stretávame, lebo sme sa s českými kamarátmi od leta nevideli.

Image

V piatok doobeda sme išli autami do Strážnice na prehliadku skanzena – múzea juhovýchodných moravských dedín. Návšteva skanzena bola zaujímavá a pútavá pre všetkých. Deti a mládež dostali ako úlohu odpovedať na 5 otázok, o ktorých počas prehliadky skanzena rozprávala sprievodkyňa. Na konci prehliadky za správne odpovede dostali darček - puzzle s obrázkom.
Po obede a krátkom odpočinku sme si urobili pešiu prechádzku až k rozhľadni Travičná. Po točitých schodoch sme vystupovali na plošinu, odkiaľ bol výhľad do ďalekého okolia. Mali sme smolu, že začal fúkať silný vietor a čím sme boli vyššie, tým bol vietor silnejší. Niektorí sme nevyšli až celkom hore, ale aj tak sme mali krásny výhľad a pekný zážitok. Občerstvili sme sa teplým čajom a pomaly sme išli naspäť do hotela. Po ceste lesom sme zbierali žalude, opadané listy zo stromov a rôzne plody. Večer vyrábali deti zo zemiakov a rôznych listov a plodov, ktoré sme nazbierali počas prechádzky, "strašidielka" alebo iné veci.
Ďalší deň doobeda bola muzikoterapia s bohatým programom. Po obede bol relaxačný oddych spojený s jemnou masážou pri tónoch príjemnej hudby, pričom pani muzikoterapeutke asistovali rodičia.

ImagePo malej prechádzke k vodnej nádrži pokračoval program s muzikoterapeutkou. Deti vyrábali "hudobný nástroj" z vrchnáčikov fliaš. Navliekali špagátik do navŕtaných dierok vrchnáčikov a spájali ich na rolku z tvrdého papiera. Potom si ešte zaspievali, zatancovali a zahrali hry, pri ktorých si cvičili koordináciu práce rúk.
ImageVečer sa vždy hovorilo o rôznych veciach organizačných a iných problémoch, zatiaľ sa deti a mládež bavili s množstvom hračiek a iných predmetov aj "hudobných nástrojov", ktoré boli v "detskom kútiku". Boli to dve spojené miestnosti, my rodičia sme boli spolu s nimi.

ImageV nedeľu po raňajkách sme sa rozišli domov na všetky strany. Zažili sme pár zaujímavých a príjemných dní a budeme dlho spomínať.                                          N. Sadloňová