Bratislava 2008

       Na jeseň sme zvolali naše rodiny WS do Bratislavy, aby sme sa vrátili k tradícii stretnutí na Kramároch. Zvolili sme termín tak, aby ešte nebola zima a aby bolo po zasadnutí predsedníctva FEWS. Jednodňové stretnutie sme naplánovali na sobotu, ale pre veľkú vzdialenosť niektoré rodiny, najmä z Východného Slovenska pricestovali už v piatok v podvečer. Ubytovanie a stravovanie sme mali zabezpečené v Slovenskej zdravotníckej univerzite na Kramároch. Tam v knižnici bolo aj pracovné stretnutie rodičov. Všetko na jednom mieste.

V piatok podvečer sme privítali na stanici všetkých, ktorí prišli deň vopred a pricestovali spolu tým istým vlakom. Vítanie bolo radostné, všetci sme sa tešili, že sa znova vidíme. Zaviedli sme ich na ubytovanie. Po večeri sme išli spolu aj so Šobáňovcami, Izraelovcami a mladými Kollárovcami na obchôdzku večerným starým mestom. Na záver prehliadky sme sa povozili električkami (na veľkú radosť niektorých) a trolejbusom späť do ubytovne.

V sobotu prišli ďalšie rodiny a vítanie so všetkými bolo opäť veľmi radostné.

Pokiaľ sa rodičia spolu s Dr. Jariabkovou v knižnici zaoberali odbornými zdravotnými problémami, deti a mládež si urobili prechádzku so sprievodcami do DSS Rosa na Dúbravskej ul., kde ich povodila aj Ľubka Bausová, Maruškina sestra, ktorá tam pracuje. Pozreli si aj koníky, lebo tam robia aj hipoterapiu.

Po spoločnom obede sme všetci išli do zoologickej záhrady, čomu sa hlavne deti a mládež veľmi tešili. Obdivovali všetky zvieratá, radosti nebolo konca. Snáď najviac všetkých zaujali mláďatá tigra bieleho. Veľký záujem bol aj o unikátnu expozíciu druhohorných plazov v strednej Európe - v lesnom prostredí je umiestnených 22 modelov dinosaurov v životnej veľkosti, ktoré sú ozvučené a jeden z nich je aj pohyblivý.

Po dlhom chodení sme sa odviezli autobusom na večeru. Niektorí odišli ešte pred večerou, niektorí zostali aj po večeri na kus reči v izbe na ubytovni.

V nedeľu doobeda sme (Miško Izrael, Simonka a ja) išli ešte s Východniarmi na pravý breh Dunaja do parku a skončili sme na obede a na kávičke v Auparku. Odtiaľ sme išli už rovno na stanicu k vlaku.

Počasie nám prialo, aj keď bolo chladnejšie, než predtým, ale bolo slnečno a to zlepšovalo náladu. Rozchádzali sme sa s nádejou, že sa znova stretneme. Všetci sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré bude v lete na rekondično – integračnom pobyte opäť v Žiarskej doline v termíne 18.7. – 25.7.2009.

V Bratislave 17.-19.10.2008