Rekondičný pobyt 2018 v Bílej, v ČR

Celý rok sme sa tešili na letný pobyt 2018. Radosť bola o to väčšia, že teraz sa pobyt konal v Čechách, v  Beskydách v Bílej a "Wiliamsáci sa na Willíkov" ako aj naopak veľmi tešia.

Aj keď nás privítalo upršané počasie, na radosti zo stretnutia to neubralo.

Bílá sa nachádza v krásnom prostredí obkolesená horami a lesmi. V blízkosti hotela bolo veľa možnosti kde sa deti mohli vyšantiť dosýta. Na prechádzke sme si pozreli oboru so zvieratkami a previezli sme sa lanovkou.

Keďže nedeľa bola tiež upršaná veľmi dobre padlo, že nám znovu prišla zahrať country kapela s mamičkou Michala. Pri tom sme si zaspomínali aj na Borisa, ktorý nás navždy opustil a jeho rodičia prišli medzi nás. Bolo to smutné a dojemné, ale pekné.

Českí kamaráti nám pripravili veľa aktivít, každý si mohol vybrať.

Po prvých upršaných dňoch prišli krásne slnečné dni a tie nám vydržali počas celého pobytu.

Už v utorok sme zavítali do Frýdku - Místku a navštívili sme podnik "Marlenka". Dozvedeli sme sa veľa zaujímavosti z histórie o založení výroby, ako sa postupne výroba rozširovala a pozreli sme sa ako to vyzerá dnes. Všetci sme si zamaškrtili na chutných koláčikoch z Marlenky.

Ďalšou bola prehliadka pivovaru Radegast. Po úvodnom predstavení pivovaru našim sympatickým sprievodcom sme sa vyviezli na 10. poschodie pivovaru a odtiaľ sa nám naskytol krásny výhľad na okolie. Ochutnali sme aj produkt z tejto výroby - pivo.

Pre mužskú časť bola zaujímavou prehliadka automobilky Hyundai.

Počas celého pobytu prebiehali aktivity ako tvorivé dielne s Aškou, cvičenia jogy s Oľgou, ktoré boli veľmi obľúbené aj u rodičov, tiež masáže u Oľgy, a všetci si užívali plávanie s Romanou.

Hádam najviac sa deti tešili na canisterapiu. Keď zbadali psíkov všetci ich chceli hneď pohladiť. Malo to u detí veľký úspech.

Vo štvrtok sme navštívili Rožnov pod Radhoštěm. Tam sme si pozreli Drevené mestečko, Mlýnsku dolinu a Valašskú dedinu.

V piatok nám pán Karol Drapák pripravil už tradičnú prekážkovú dráhu, ktorá má každý rok nové disciplíny a mohlo sa súťažiť. Každý súťažil s veľkým nasadením a deti podali úžasné výkony.

Aký by to bol záver pobytu bez tradičnej opekačky. Tá sa konala v piatok podvečer.

Ako každý rok lúčenie v sobotu prinieslo aj slzičky. Dovidenia o rok.

Anka a Saška