Marián Kubeník

    Bývam v Sabinove a mám jednu sestru Lenku. Mám 21 rokov a svoj voľný čas strávim doma s mamou, ockom a sestrou. Veľa chodíme na záhradku v Sabinove, kde mám svoju dielňu,

Imagev ktorej mám pracovný stôl so zverákom, pracovné náradie ako pilníky, kladivo, klince, šroubováky a rôzne šrúbky. Tiež mám pílu malú aj veľkú a fúrik. Ja som teraz pilčík, pretože ma to veľmi zaujíma, myslím práca pilčíka, preto mi ocko kúpil prilbu, pílku a pomáham ockovi orezať od konárov čerešňu, ktorú sme v našej záhrade zrezali. Zrezané konáre vkladám do fúrika a vozím do drevárne. K práci si oblečiem montérkovú kombinézu, mám prilbu a pracovné rukavice, ktoré som si sám bol vybrať v predajni s pracovnými odevmi. Mám veľký zážitok z akcie v obci Ľutiná, kde bola na ranči súťaž v pílení a súťažili tam pilčíci až z Oravy, Liptova a dedín nášho okresu. Bola tam firma HUSQUARNA, dali mi katalógy a sľúbil som im, že im budem robiť reklamu, preto mi mama na montérky, pracovné rukavice a prilbu napísala HUSQUARNA. Je to ale veľmi ťažká práca.

    Keď som doma, chodím s mamou nakupovať, počúvam hudbu a tiež vysedávam na balkóne, lebo my bývame v centre mesta a tak všetko mám pod kontrolou. Taktiež veľmi rád a pravidelne navštevujem moju školu a to hlavne pani Vierku Lehotskú, moju vychovávateľku, ktorej pri každej návšteve kúpim červenú ružičku, ktorú si ona vysuší. Pani Lehotská ma má veľmi rada a ja tiež ju mám rád, lebo pre mňa veľmi veľa urobila a preto jej patrí moja vďačnosť a stála spomienka.

    Mojou obľúbenou športovou disciplínou sa stal futbal. Preto sa budem informovať vo futbalovom klube na športovom ihrisku, či môžem chodiť na tréningy. Rád pozerám Eurosport.

    Každý rok sa teším, že pôjdeme na Letnú rekreáciu s našou spoločnosťou WS, kde sa mi páčia výlety a hlavne som rád, že sa stretnem s kamarátmi Jožkom Dubíkom, Borisom Kunákom, Tomášom Švecom, Marošom Švecom a tiež s pani Dr. Katkou Jariabkovou.

    Po návrate z pobytu budem sledovať kedy začne žatva. Pravidelne sedím na okraji poľa a pozerám na kombajny. Teším sa, keď budem sedieť v kombajne a povozím sa na LIAZ-ke, ktorá odváža zrno do sýpok.

    Na záver chcem poďakovať pani Sadloňovej, že nám takéto pobyty vybaví a tiež rodičom, ktorí nám pripravia súťaže, kde vyhrávame pekné ceny.

Všetkých kamarátov, kamarátky a čitateľov pozdravuje  Marián Kubeník.  r. 2005