Alexandra v chránenej dielni

    Naša Alexandra už šiesty rok pracuje na polovičný úväzok v chránenej dielni „MIDOM“ v Michalovciach. V uvedenej chránenej dielni vyrábajú pre YAZAKI WTS SLOVAKIA kabelážové súčiastky,

ktoré sa potom dokompletizujú už v uvedenej firme.Image

    Do práce chodí veľmi rada, pretože samotná robota ju baví a je obklopená mladými ľuďmi, čo jej veľmi vyhovuje. Majsterkou majú týždenne stanovené výkonnostné normy, čo ju motivuje k ešte väčšej zodpovednosti a svedomitosti v samotnej práci. Raz týždenne využívajú služby rehabilitačného pracovníka, ktorý vykonáva pre zamestnancov masáže a služby zdravotnej sestry, ktorá pre zmenu poskytuje elektromasáže.

    V rámci mimopracovných aktivít sa Saška s rodičmi zúčastnila v mesiaci jún 2005 päťdňového rekondično-rehabilitačného pobytu v Liptovskom Jáne – v zariadení Avena. V krásnom prostredí Nízkych Tatier strávila so svojimi spolupracovníkmi a rodičmi veľmi pekné chvíle počas uvedených dní. V zariadení Aveny sme sa denne zúčastňovali 2 rehabilitačných procedúr a takisto sme využívali i možnosti hotelového bazéna.

    Tak ako v minulom roku, tak i v tomto, v mesiaci august sa Saška so svojimi spolupracovníkmi v rámci pracovnej terapie zúčastní 3-dňového pobytu na Vinianskom jazere. Jeho účelom je oboznámiť sa s inou činnosťou akú majú v zamestnaní, t.j. so základmi aranžovania kvetín, s rôznymi technikami košíkarských prác, modelovaním a maliarskou technikou. V rámci pobytu sa oboznamujú i so správnymi zásadami stolovania.

    Voľný čas si doma vyplňuje počúvaním modernej hudby, lúštením osemsmeroviek, čítaním novín a skladaním puzzle. Veľkú záľubu má v nakupovaní, predovšetkým vo veľkých hypermarketoch ako napr. Tesco, Lidl, Hypernova, Kaufland. Ak je možnosť, spoločne sa zúčastňujeme vystúpení rôznych populárnych skupín, ktoré zavítajú do nášho mesta.

    Zo všetkého najviac sa však teší spoločným stretnutiam všetkých detí zo Spoločnosti Williamsovho syndrómu. To už niekoľko mesiacov pred jeho plánovaným uskutočnením sa myšlienkami vracia k predchádzajúcim stretnutiam, či už prostredníctvom fotografií alebo prežitých zážitkov.

Pšenkovci, r. 2006