Dominika

Image

    Volám sa Dominika. Mám dvadsaťštyri rokov a bývam v Skalke nad Váhom s bratom Šimonom, s babkou, s krstnou a s krstným a s bratancom a so sesternicou. Máme psa, ktorý sa volá Jessica. Je to bernský salašnícky pes. Je veľmi milá k ľuďom a máme sa rady. Mám doma aj atlas psov a knižky o psoch a tie si čítam skoro každý deň. Mám aj encyklopédiu o mláďatách všelijakých zvieratiek.

Image

    Bola som v tábore vo Švédsku, bolo tam pekne, mali sme posedenia, kde sme spievali a niektorí aj hrali na nástroje. Ja som spievala anglickú pesničku do mikrofónu. Mali sme aj diskotéku a boli sme na výlete pri mori. O dva roky potom som bola v Taliansku v Cervarezze na týždňový pobyt, aby sa reprezentovala naša Spoločnosť Williamsov zo Slovenska. Bola tam Simonka, Katka, Veronika, Miško a Saška. Bolo tam veľmi pekne, krásna krajina. Boli tam veľmi milí ľudia, Taliani aj Holanďan Eric. Bola tam zábava, mali sme tam diskotéky. Dobre sme sa zabávali aj s Adamom a s Hankou z Česka. Boli sme pri jazere, ktoré bolo veľmi pekné. Na ihrisku sme mali rôzne súťaže, napríklad sme hádzali loptičky do pohárov, kolečká na tyčky, zbierali sme čínske špajle. Mali sme družstvá modré, zelené, červené a naše oranžové - Orange team. Naše družstvo skončilo na prvom mieste, tak sme dostali za odmenu tričká, knižky a všelijaké hračky. Bolo tam Belgicko, Fíni, Maďari, Nemci, z Veľkej Británie, Írska, Španielska, Švédi, Francúzi, Holanďania, Česi, Slováci, Taliani. Španiel Alberto a Lucia, Rita z Talianska, Mária, Monalisa, Cinzia, Massimiliano s Monicou. Aj Katy, Kriszti, Zsolti, István z Maďarska.Keď sme tam prišli, tak sme sa rehlili so Saškou. Behali sme hore-dole po chodbe, na recepcii a v spoločenskej miestnosti sme pozerali telku o zvieratkách a sme sa rozprávali. Vyrábali sme si pekné farebné tričká. Kuchár nás učil piecť pizzu a aj ja som si piekla pizzu. Boli sme aj na horolezeckých preliezkach, tiež som to dokázala. Dostali sme tričká, šiltovky, šatky. V lese sme hľadali poklady, boli to náramky, aj ja som našla. Bolo to pekne vymyslené. Image

    Keď sme išli na výlet na skaly, prišlo mi zle. Bolelo ma brucho a srdiečko, hlava a celé telo, mala som triašku. Prišla záchranka a išli sme do nemocnice. Išla so mnou Katka. Vyšetrovali ma doktori. Doktori aj sestričky sa o mňa dobre starali. Katka v noci strážila infúzie. Katka telefonovala s primárom Bzdúchom a nechal ma pozdravovať. Potom som išla z nemocnice domov na hotel. Prišla pre nás Cinzia s manželom a odviezli nás autom. Dozvedela som sa ako všetci na mňa mysleli, že ma majú radi. Pripravili mi hostinu, kyticu, nakreslili mi plagát a Taliani mi darovali krásny fotoaparát Nikon a Monica mi vymaľovala tričko. Všetci ma vyobjímali, plakali sme od dojatia. Potom mi už našťastie bolo dobre, ale nemohla som ísť na výlety a musela som oddychovať na hoteli. Nakoniec som už tancovala, ale iba posediačky a potom aj naozaj na diskotéke pri rozlúčkovom táboráku. Potom sme leteli lietadlom domov. Naši ma čakali na letisku. Tešila som sa aj na Jessicu.

    Doma rada pozerám v telke prírodopisné seriály, niekedy chodím na návštevu k susedke. Teším sa vždy na stretnutia s našou Spoločnosťou Williamsov na Slovensku.