Maruška Bausová

    Milé kamarátky a kamaráti. Volám sa Maruška a chcem vám o sebe niečo napísať. Mám 23 rokov. Navštevujem DSS na Stromovej v Trnave. Učíme sa tam variť, tkáme koberce, sestričkám

Imagežehlíme uteráky, vreckovky a utierky. Chodíme aj na týždenné výlety. Naposledy sme boli na Skalke pri Kremnici. Veľmi sa nám tam páčilo. Na výlete si vždy niekoho z personálu obľúbim a potom, keď odchádzame, je mi veľmi smutno.

    Chystáme sa aj do Bratislavy, do tej kaviarničky, kde pracuje Miško Izrael. Taká práca by sa aj mne páčila. Ale v Trnave takéto možnosti nemáme.

    Vo voľnom čase navštevujem moje kamarátky - predavačky. Mám ich skoro v každom obchode. Som rada, že je toľko dobrých ľudí na svete. Ešte mám kamarátky a kamarátov v „Záhrade“, ale tam sa veľa fajčí a mama sa trápi, že dýcham taký vzduch. Ale u nás sa fajčí všade - aj v Študentskej cukrárni. Škoda, že si ľudia tak málo vážia zdravie. Aj ich napomínam, ale nepomáha to.

    Doma počúvam hudbu, najradšej Lunetic. Učím sa hrať na klavíri, vystrihujem z časopisov fotografie spevákov, recepty, krížovky a všelijaké zaujímavosti. Potom dám tie časopisy do zberu.

    Minulý týždeň som našla na sídlisku opustené mačiatko. Bolo celé premrznuté, slabé, ani hlások už nemalo. Zavolala som ho dovnútra, dali sme mu mliečko, vyspalo sa v teplúčku, naučilo sa do debničky do piesku chodiť na WC. Je veľmi milé, ale nemôže byť v byte, lebo mám alergiu na srsť. Chodím sa naň pozerať z diaľky do pivnice. Som rada, že som ho stretla. Možno by bolo od zimy a hladu zahynulo.

    Už sa teším na Vianoce. V Domove nacvičujeme program pre rodičov a asi pôjdeme potešiť aj obyvateľov DSS v Zavare. Oni tam mnohí zostávajú aj cez sviatky.

            Všetkých Vás pozdravujem z celého srdca a teším sa na stretnutie s Vami.

 

                                               Vaša kamarátka Maruška, r. 2000