Tábor v Malejoviciach 12. – 17.7.2014

 

V sobotu sme sa stretli na hlavnej stanici s Adamom a jeho mamičkou a počkali sme na vlak, ktorým sa ostatní priviezli do Bratislavy. Do tábora v Malejoviciach v Čechách išla Miška s mamičkou Jankou, Tomáš, Vladko, Kristínka s mamičkou Alenkou, Dominika, Adam a ja. Spolu nás bolo 6 a dve mamičky ako sprievodkyne. Zo stanice v Bratislave nás odviezol do Malejovíc mikrobus. Po dlhej ceste

sme sa ubytovali a zoznamovali s ostatnými, ktorí tam už boli. Z českého Willíka tam bol Kubo s oteckom Frantom a Nikoušek s oteckom Zdeňkom.

 

Každé ráno nás budili pesničkou, aby sme sa prebrali zo spánku. Pred raňajkami bola rozcvička vonku na lúke. Chodili sme na prechádzky, spievali sme pesničky, do lesa sme išli zbierať drevo na vatru. V nedeľu sme išli autobusom do kostola.

 

Do Kolína sme išli autobusom na celodenný výlet. Odviezli sme sa na historickom vláčiku po trati, ktorou sa dávno vozila cukrová repa na spracovanie do cukrovaru. Túto trať volajú „Kolínska řepařská dráha“. Pre turistov tam jazdí aj vláčik na kolesách po ceste. Menšie deti sa zahrali na detskom ihrisku. Pozreli sme si zvieratká v minizoo. Videli sme aj pirátsku loď.

 

Veľmi sa mi tam páčilo a išla by som aj na budúce.

 

 

 

Simonka Sadloňová